Види келихів для чистих напоїв та коктейлів

Види келихів для чистих напоїв та коктейлів

У першій половині 20 -го століття потомствений склодув К.Й.Рідель з'ясував, що різні типи келихів по-різному розкривають букет алкоголю. Якщо справа стосується вина, то смак змінюється залежно від того, на які рецептори потрапляє рідина. А це безпосередньо залежить від форми шийки та келиха: разом – вино та ємність, в яку воно налито – розкривають неповторний букет.

Аналогічні дослідження були проведені щодо келихів для бренді та коньяку. Для них характерні аромати дуба та винограду. Використовуючи кулясті келихи, ви отримуєте більш високий ступінь алкогольної пари, що приглушує фруктовий аромат. Щоб прибрати акцент з однієї з якостей, треба брати склянки з більш вузькою горловиною, наприклад, як Wilmax St.Steel Copper.

Види келихів для напоїв існують для того, щоб найбільш повно розкривати аромат. У таблиці нижче наведено 6 найбільш популярних ємностей, які використовуються барменами.

Назва Обсяг Для яких напоїв
Стопка, шот Від 40 до 60 мл Для міцних спиртних напоїв у чистому вигляді або коктейлів-шотів (на 1 ковток)
Old Fashion, рокс, віскі Від 100 до 320 мл Для подачі напоїв з льодом і без нього
Тумблер, колінз, зомбі, хайбол Від 150 до 300 мл Для змішаних, лонгдринк напоїв та безалкогольних коктейлів, соків, води
Бренді балон, сніфтер, коньячка Від 250 до 500 мл Для коньяку, арманьяку, бренді, кальвадосу без додавання льоду
Келих Мартіні (мартинка), коктейльна чарка Від 90 до 160 мл Для охолоджених коктейлів без льоду середнього об'єму, лікери на дробленому льоду.
Маргарита Від 200 до 250 мл Для заморожених напоїв (frozen drinks), коктейлів Маргарита

Келихи: види, призначення, особливості

Спектр посуду, що застосовується на барі, набагато ширший. Ми розглянемо, навіщо які келихи використовуються, як сприяють розкриттю аромату або прояву характерних рис налитої рідини.

Для чистого алкоголю< /h3>
  • У фужер-флейта, він же – келих шампань флюті, наливають шампанське, ігристі вина чи коктейлі на їх основі. Форма відображена в назві: доведено, що вона допомагає утворенню повітряних бульбашок та підняттю їх на поверхню. Подивитися, як виглядає келих для шампанського, можна тут.
  • Біле вино подають у келиху, що звужується догори. Об'єм – 210 мл. У нього часто підливають вино, бо напій залишається приємно прохолодним. Висока ніжка потрібна, щоб рідина не нагрівалася від тепла рук.
  • Червоне вино вимагає широкого дна для більшої площі контакту з киснем, що насичує напій. Великі ємності (аж до 700 мл) потрібні для бургундських вин, що мають переливний і багатий аромат. Для цих цілей ідеально підходить келих для вина Wilmax St.Steel Copper 500 мл .
  • Сніфтер має товсте дно та вкорочену ніжку. У ньому подають коньяк, бренді та арманьяк. Тут все навпаки, якщо порівнювати з попереднім варіантом: посудина повинна нагріватися від рук, розкриваючи багатий букет алкоголю. Такий представлений у набір бокалів. для коньяку Wilmax 410 ml.
  • Стакан для віскі також називають old fashion, об'єм – 100-320 мл. Не дивіться на невеликі розміри: він місткий, тому в ньому можуть подаватися міцноалкогольні напої з льодом. Товсті стінки не дають льоду танути дуже швидко.

Для коктейлів

  • Перелічуючи, які келихи для яких напоїв, не можна оминути прямі склянки для шотів: вони маленькі, не більше 40-60 мл, і потрібні для добре охолоджених міцних напоїв у чистому вигляді (як набір чарок для горілки Wilmax< /strong>65ml). Сюди ж відносяться шаруваті коктейлі маленького об'єму, які п'ються одним ковтком.aine.com.ua/image/catalog/2018/06/WL-888735.jpg" style="width: 50%; float: right;">
  • Хайбол (150-300 мл) має товсте дно і стінки, що злегка розширюються до шийки. Є необхідним елементом сервірування столу, тому що в них подають воду, безалкогольні напої та деякі коктейлі.
  • Коллінз використовується для подачі міцного алкоголю та коктейлів з великим обсягом – Мохіто, Лонг Айленд. Прикладом служить набір келихів для коктейлю. >Wilmax 540 мл, виготовлений з боросилікатного скла.
  • Стовщені стінки та дно в універсальному склянці-тумблері не дають швидко нагріватися вмісту – простим коктейлям та міцному алкоголю. Для цих цілей добре підійде термостакан з подвійним дном. Wilmax Thermo200 мл.
  • Вузькі келихи, види яких різняться за обсягом – від 50 до 120 мл, потрібні для шаруватих напоїв, у яких компоненти не змішуються, а контрастують за кольорами. Тут потрібний лише скляний посуд, щоб продемонструвати красу напою та майстерність бармена.
  • Айріш кава (Irish coffee) поєднує чашку з ручкою та келих, тому має форму тюльпана, коротку ніжку та товсту ручку. Англійський виробник Wilmax використовує для виробництва боросилікатне скло, яке не боїться перепадів температури. Підходить для глінтвейну, грогу та кави ірландською.
  • Якщо ви бачите тонку довгу ніжку, вузький в основі і дуже широкий у шийки келих, то перед вами ємність, призначена для подачі Маргарити та її варіацій. Для правильної подачі коктейлю прикрасьте край бокала для коктейлю Wilmax St.Steel Copper або St.Steel Silver 300 мл цукровою облямівкою.
  • Бокал для мартіні Wilmax із серії St.Steel представлений у двох кольорах: Copper (мідний) та Silver (срібний). Має трикутну форму із широкою частиною вгорі. Стоїть на тонкій та довгій ніжці, за рахунок чого вміст не нагрівається. Аналогічно прямому призначенню – для вермуту – застосовується для багатьох охолоджених коктейлів, але категорично не підходить для чистих напоїв (навіть для мартіні, незважаючи на те, що має таку саму назву).

Якщо вам потрібно точніше зрозуміти, які келихи для чого підходять зі списку напоїв, що пропонуються вашим закладом, зверніться до наших консультантів. Ми підберемо список товарів, що повністю покриває потребу бару у відповідному посуді зі скла або нержавіючої сталі із серії St.Steel.

Коментарі